Haberler

Haberler

U-ETDS Sistemi - Denetimlerde Erteleme

Malumlarınız olduğu üzere; Karayolu Taşıma Kanunu ve Karayolu Taşıma Yönetmeliği (KTY) çerçevesinde faaliyette bulunmak üzere adlarına C2, C3, K1, L1, L2, M1, M2, N1, N2, T1 veya T2 yetki belgesi düzenlenmiş firmaların, Karayolu Taşıma Yönetmeliğinde öngörülen Ulaştırma Elektronik Takip ve Denetim Sistemine (U-ETDS), faaliyetleriyle ilgili yapacakları bildirimlere ilişkin uygulanacak yaptırımlar 01.01.2021 tarihine kadar ertelenmiştir.

Ancak Ulaştırma Hizmetleri Düzenleme Genel Müdürlüğü tarafından, Covid19 nedeniyle, taşımacıların U-ETDS sistemine uyum sağlamak için gerekli bilişim altyapısı ve bu verileri sisteme gönderebilecek personel istihdamı konusunda yaşadıkları sıkıntılar nedeniyle mağduriyet yaşamamaları için, U-ETDS sistemine veri gönderilip gönderilmemesine ilişkin denetimlere 01.07.2021 tarihinden itibaren başlanmasının uygun görüldüğüne dair talimat Ulaştırma Bölge Müdürlüklerine gönderilmiştir.
Bu sitede paylaşılan bilgiler yalnızca bilgilendirme amaçlı olup, Türkiye Cumhuriyeti Barolar Birliği'nin ilgili düzenlemeleri uyarınca reklam, teklif, hukuki öneri veya danışmanlık teşkil etmez.Sitede sunulan bilgiler hakkında Aksu Hukuk Bürosu sorumluluk kabul etmez. Bu sitede paylaşılan bilgiler, büronun logosu ve sair veriler Aksu Hukuk Bürosu'na ait olup, büronun yazılı izni olmaksızın kullananlar hakkında yasal işlem yapılır. Bu siteyi ziyaret etmekle, yukarıdaki şartları kabul etmiş sayılırsınız.