Taşıma Hukuku

Taşıma Hukuku

Büromuz, kara, hava, deniz ve demiryolu taşımalarından kaynaklanan uyuşmazlıkların çözümünde uzman kadrosu ile hizmet vermektedir. Hasar ihbarları, taşıma sözleşmelerinin hazırlanması, hasar ve ziyadan kaynaklanan uyuşmazlıkların çözümü, bu kapsamda hasar - rücu - sigorta uyuşmazlıkları davalarının yürütülmesi gibi taşımacılık faaliyetinden kaynaklanan tüm uyuşmazlıklar hakkında hizmet vermekteyiz. Taşıma faaliyetinin bir ayağı olan antrepo hizmeti sırasında yaşanan hukuki uyuşmazlıklar da faaliyet alanımız dahilindedir.

Bu doğrultuda ekibimiz Türk Ticaret Kanunu, CMR Konvansiyonu, COTIF CIV – CIM, Montreal Konvansiyonu, Atina Konvansiyonu, Lahey ve Visby Kuralları ile Roterdam Kuralları kapsamında tecrübeye sahip olup, büromuzun ana faaliyet konularından biri olan taşıma hukuku alanında avukatlık ve danışmanlık hizmet vermekteyiz.

Taşıma sigortaları ile ilgili hukuki uyuşmazlıklar ve davalar hakkında büromuz uzun yıllara dayanan terübesi ile taşıma-lojistik-sigorta sektörüne hizmet vermektedir.
Bu sitede paylaşılan bilgiler yalnızca bilgilendirme amaçlı olup, Türkiye Cumhuriyeti Barolar Birliği'nin ilgili düzenlemeleri uyarınca reklam, teklif, hukuki öneri veya danışmanlık teşkil etmez.Sitede sunulan bilgiler hakkında Aksu Hukuk Bürosu sorumluluk kabul etmez. Bu sitede paylaşılan bilgiler, büronun logosu ve sair veriler Aksu Hukuk Bürosu'na ait olup, büronun yazılı izni olmaksızın kullananlar hakkında yasal işlem yapılır. Bu siteyi ziyaret etmekle, yukarıdaki şartları kabul etmiş sayılırsınız.